WYJAZD DO TEATRU LALEK DZIECI Z OŚRODKA – REHABILITACYJNO – EDUKACYJNO – WYCHOWAWCZEGO
Dodano: 6 listopada 2013

W dniu 25 października 2013r., dzieci z ZET  „G”; „H”; „I”; „J”; „IJ”; „K”; wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami uczestniczyły w wycieczce do Teatru Lalek w Olsztynie. Dzieci oglądały spektakl pt: „”Od ucha do ucha”.

To przedstawienie mieści się w nurcie tak zwanego teatru inicjacyjnego.
Teatr ma za zadanie pobudzenie wyobraźni i twórczej ekspresji dziecka, uwrażliwienie go na piękno. By wstępowanie w nową rzeczywistość było łagodne, a dzieci mogły czuć się bezpiecznie, światła na scenie są włączone podczas całego spektaklu. Już na wstępie aktor wyszedł do dzieci, przedstawił się , zamienił kilka słów i opowiadał o teatrze, zapraszając na spektakl tłumaczył nową sytuację.

„Przedstawienie, w sposób atrakcyjny i przystępny, opowiada o poszczególnych częściach ciała, bawiąc skojarzeniami bliskimi myśleniu małych dzieci i oswajając je
z artystyczną wypowiedzią teatralną. Aktorzy budują opowieść sceniczną za pomocą ruchu
i dźwięku, wykorzystując instrumenty muzyczne. Dzieci uczą się patrzeć i słuchać, etiudy bazują bowiem na zmysłowym poznaniu świata. Zgromadzone na scenie instrumenty: akordeon, talerze, saksofon i bęben są pretekstem do przedstawienia ciała ludzkiego
i ukazania dzieciom zasad jego funkcjonowania. Ciekawskie oczy, podsłuchujące uszy, kichający nos i najedzony brzuch, to po prostu zdrowe ciało, które tworzy zgraną orkiestrę.”

Do ośrodka wróciliśmy jak przystało ….. uśmiechnięci od ucha do ucha J.

 

 

Małgorzata Dotka

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam