WYJAZD WYCHOWANKÓW OREW NA ZAWODY SPORTOWE DO JEZIORAN
Dodano: 27 maja 2014

09. maja 2014 roku odbył się wyjazd Koła Sportowego na zawody sportowe do Jezioran zorganizowanych w ramach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

           Nasz Ośrodek dumnie reprezentowali następujący zawodnicy: Falkowski Maciek, Łyżwa Ada, Woźniel Magda, Ziejewski Karol, Burdzin Kamil, Neuman Adam. Wśród zawodników biorących udział w rozgrywkach dużo było osób w starszym wieku z Domów Pomocy Społecznej, którzy starali się jak mogli dotrzymać kroku młodszym zawodnikom.

      Wszyscy brali udział w różnego rodzaju konkurencjach z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów oraz sprzętu sportowego np. pchanie kolorowej beczki slalomem między pachołkami, przejście po linii z parasolem, skoki na piłce, zrobienie jak najwięcej baniek mydlanych i wiele innych. Nasi wychowankowie wykazali się dużym zaangażowaniem, umiejętnościami sportowymi oraz silną motywacją do działania. Przy każdej konkurencji sportowej towarzyszył im wspaniały humor podsycany żartami  i radością obecnych klaunów.   

       Nawet na chwilę nikt nie tracił pozytywnej energii ani entuzjazmu. W przerwie pomiędzy konkurencjami rozgrzewali się skacząc na trampolinie. Jednak najlepszą w przerwie atrakcją były tańce przy muzyce disco, do których z chęcią dołączali się wszyscy uczestnicy zawodów, co sprzyjało integracji między nimi.

       Czas upłynął w mgnieniu oka. Po dwugodzinnych zmaganiach sportowych nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów, pucharów oraz nagród rzeczowych. Po zrobieniu grupowego zdjęcia w radosnych nastrojach zakończyliśmy naszą pierwszą przygodę sportową w Jezioranach.

        Po raz kolejny przekonaliśmy się co do tego, że „ W zdrowym ciele zdrowy duch!” Należy pamiętać, że ruch i sport mają duże znaczenie dla każdego człowieka, niezależnie od jego wieku czy też niepełnosprawności. Aktywność ruchowa nie tylko polepsza zdrowie każdego z nas, ale także kształtuje pozytywny obraz samego siebie. Najlepszym przykładem na to są nasi wychowankowie, którzy mimo swoich ograniczeń wynikających z ich niepełnosprawności wydobywają z siebie jak najwięcej pokładów sił przekazując tym samym pozytywny obraz osoby z niepełnosprawnością, która POTRAFI, CHCE i DĄŻY do wyznaczonych celów!  

 

                                                                                                              Magdalena Ryms

                                                                                                              Katarzyna Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam