Dodano: 8 maja 2015

„Papudze uciekło złote jajo! I co terrraz? – martwi się papuga. Na szczęście u jej boku dzielnie kroczy kilkuletnia Maja, obiecując odnalezienie cennej zguby. Wespół z dzielną załogą statku docierają na bezludną wyspę, by zamiast jaja odnaleźć coś zupełnie innego…”

W czwartek 23 kwietnia 2015 roku grupy młodszych dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego udały się na zajęcia do Biblioteki Miejskiej w Biskupcu.

Na miejscu pani Bibliotekarka powitała naszą gromadkę i zaprowadziła nas do sali najmłodszych czytelników gdzie pokazała wychowankom różne książki. Dzieci miały okazję zobaczyć najmniejszą i największą książkę z zasobów bibliotecznych. Duże zainteresowanie wzbudziła książka przestrzenna gdzie można było zaglądać pod okienka i odkrywać nowe postaci.  Najbardziej spodobała się książka dotykowa przedstawiająca i opisująca zwierzęta. Dzieci wspaniale naśladowały odgłosy rożnych zwierząt, np. konia, krowy, owcy, psa czy kota jak również lwa, tygrysa czy papugi. Następnie pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do drugiego pomieszczenia – zaczarowanego kącika, w którym przeczytała bajkę „Maja na tropie jaja”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści i przyglądały się wyświetlanym na dużym ekranie ilustracjom przedstawiającym treść  bajki.

Na zakończenie naszej wizyty, dzieci podziękowały i pożegnały się z panią z Bibliotekarką. Zajęcia w Bibliotece Miejskiej bardzo się dzieciom podobały!

 

Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o

rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez

które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość

świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego

poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego.

 

Jan Paweł II

 

 

Katarzyna Brudzińska

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam