Dodano: 24 czerwca 2015

Kolejna wspaniała przygoda artystyczna Teatru Terapeutycznego "Kłobuczki" jest już za nami. W dniach 09.06. – 12.06.2015 roku wychowankowie Zespołów edukacyjno – terapeutycznych A,B,E,F wyruszyli do Tczewa, aby wziąć udział w XIII Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie. Nasi wychowankowie wystąpili na dużej sali widowiskowej w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie z przedstawieniem pantomimicznym pt. "Dzwonnik z Notre Dame". Główną tytułową rolę przedstawienia odegrał Karol Ziejewski. W rolę pięknej Cyganki  wcieliła się Sandra Kotlarczyk. Na scenie w ustawionym szyku pojawiło się Wojsko – Maciej Falkowski, Dawid Kaczmarczyk, Patryk Bieżuński i Elżbieta Smolak. Cyganów odegrały następujące osoby: Adriana Łyżwa, Paulina Pacek, Adam Neuman. Ponadto w filmie nagranym na potrzeby przedstawienia wzięli udział: Łukasz Pianka, Paweł Kajka, Rafał Przybylak, którzy także wystąpili w roli ubogich Cyganów.

            Nasi wychowankowie wykazali się dojrzałością i śmiałością sceniczną. Potrafili odnaleźć się w nowych warunkach jako aktorzy i odbiorcy sztuki teatralnej. Efektem twórczej pracy wychowanków było zdobycie przez nich wyróżnienia, które uroczyście wręczono wraz z nagrodami rzeczowymi.

          Wychowankowie uczestnicząc w przeglądzie prezentacji scenicznych mogli obejrzeć 36 zespołów reprezentujących 10 krajów m.in. Rumunię, Włochy, Ukrainę, Rosję, Białoruś. Niespodzianką tegorocznej edycji był występ gwiazdy Rafała Brzozowskiego, z którym udało się zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wychowankowie z chęcią integrowali się z innymi uczestnikami przeglądu podczas Pikniku Kaszubskiego. 

         Wychowankowie mogli cieszyć się kilkudniowym pobytem w malowniczym miejscu położonym na  terenie  Wdzydzkiego  Parku  Krajobrazowego,  wśród lasów, bezpośrednio   nad   Jeziorem Gołuń. Kilkudniowy udział w przeglądzie teatralnym stanowił zatem pewną formę treningu mieszkaniowego.

                                                                                    Izabela Ślązak

                                                                                                           Katarzyna Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam