Dodano: 30 maja 2018

18 maja 2018 Teatr Terapeutyczny „Chochliki” po raz kolejny zaprezentował się szerokiej publiczności  ze spektaklem „Magiczny świat kosmosu”, któregoscenariusz został napisany na podstawie bajki Stanisława Lema pt. „Erg Samowzbudnik”. Członkowie jury docenili efekty pracy nas spektaklem, osiągnięte dzięki zastosowaniu techniki „czarnego teatru”. „Chochliki”  otrzymały wyróżnienie za magiczny spektakl.

Spotkanie teatrów amatorskich w Pieckach miało typowy charakter przeglądu. Zrezygnowano z formy konkursowej na rzecz podzielenia się dorobkiem artystycznym. Każdy zespół teatralny został wyróżniony w określonej kategorii. Dla uczestników takiej formy przeglądu ma to szczególne znaczenie. Wyjście na scenę, zebranie braw, usłyszenie własnego imienia i nazwiska oraz otrzymanie nagrody to jedne z najważniejszych aspektów terapii przez teatr. Za celowością prowadzenia tego typu działań teatralnych przemawiają indywidualne przeżycia wychowanków na scenie, wzrost poczucia ich własnej wartości oraz doświadczanie osobistych sukcesów. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przeglądu oraz filmu z próby generalnej nagranej dzięki uprzejmości p. Dyrektora M. Bojarowicza w CKTiS w Biskupcu

Alina Dobrzańska

 

 

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam