Dodano: 22 grudnia 2014

Zespół muzyczny „Dobre Nutki” w roku szkolnym 2014/2015 znacznie poszerzył grono występujących w nim wykonawców. Śpiew i komunikacja łączą osoby w różnym wieku, pozwalają na znalezienie wspólnych zainteresowań a przede wszystkim wyrażanie własnych preferencji. Zgodnie z tym założeniem powstał program „Śpiewam, o tym co lubię” realizowany przez Zespół „Dobre Nutki” w bieżącym roku szkolnym. Idea programu okazała się motywująca dla wielu wychowanków w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym.

            Zespół „Dobre Nutki” po raz drugi wystąpił na „Konkursie Kolęd i Pastorałek” organizowanym przez Katolickie Gimnazjum Społeczne i Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biskupcu. Po tryumfalnym występie w grudniu 2013r, w bieżącym roku z radością przyjęliśmy zaproszenie dla honorowych gości i przygotowaliśmy się do występu.

Udział w Konkursie po raz kolejny przyniósł nam bardzo miłe chwile za co serdecznie dziękujemy organizatorom, a tym, którzy jeszcze tego Konkursu nie znają serdecznie polecamy to doświadczenie. Zaproponowaliśmy dwa świąteczne utwory: „Strojnisia Choinka” – wykonany przez wychowanków z grup wychowania przedszkolnego oraz kolędę „Wśród nocnej ciszy” wykonaną przez nieco starszych reprezentantów Ośrodka. Śpiew „Dobrych Nutek” jak zawsze było słychać i widać. Wspieraliśmy słowa gestami systemu komunikacji pozawerbalnej „Makaton”, które z zainteresowaniem i entuzjazmem obserwowała widownia. Występ spotkał się z bardzo ciepłą i serdeczną odpowiedzią. Trzeba uczciwie powiedzieć „Dobre Nutki” wypadły świetnie. Mamy nadzieję, że te wykonania zabrzmią jeszcze w innych miejscach i okolicznościach.

Iwona Dajnowska

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam