Dodano: 18 listopada 2014

Dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Biskupcu aktywnie włączyły się w Świętowanie Dnia Niepodległości. Uczestnicy Zespołu muzycznego „Dobre Nutki” wzięli udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej, którego laureaci wystąpili na uroczystej Gali z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2014r. Konkurs oraz uroczysta Gala przygotowane przez Szkołę Podstawową nr. 3 pozwoliły na świętowanie nie tylko przez śpiew i muzykę, ale również poprzez integrację i tworzenie otwartej, przyjaznej wszystkim uczestnikom spotkania atmosfery.

Zespół „Dobre Nutki” zaprezentował publiczności piosenkę „Kocham Cię Polsko” wykonaną słowem i gestem systemu komunikacji pozawerbalnej „Makaton”. Wyśpiewaliśmy i pokazaliśmy patriotyzm w piosence pełnej pogody i radości. Przygotowując się do udziału w konkursie prowadziliśmy poważne rozmowy słowem i gestem o tym czym jest dla nas Polska. Najważniejsza była jednak radość z tego jak wiele jest powodów by Polskę kochać.

Udział w takich spotkaniach u boku rówieśników z innych szkół i przedszkoli jest dla nas kolejnym powodem do radości i dumy z naszej ojczyzny.

Iwona Dajnowska

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam