Dodano: 9 lutego 2016

7 lutego 2016 roku odbyła się XVIII Wenta Dobroczynna zorganizowana przez Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej. Tegoroczna Wenta odbyła się na rzecz budowanego przez nas Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Zawodowego w Biskupcu pod honorowym patronatem Metropolity Warmińskiego, Prezesa Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce, Burmistrza Biskupca oraz Starosty Olsztyńskiego. Wenta odbyła się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie.

Niezwykła atmosfera tego wydarzenia pozwoliła odczuć „moc niesionego dobra” wszystkim jego uczestnikom. Wspaniałym występem i otwarciem tej uroczystości był występ teatru terapeutycznego „Kłobuczki” w przedstawieniu „Dzwonnik z Notre Dame”. Oddanie głosu osobom, na rzecz których odbyło się to spotkanie było najlepszym dowodem jak ważna to inwestycja. Głos „Dzwonnika” i jego przesłanie zabrzmiał donośnie i uzyskał zasłużony aplauz wszystkich znamienitych gości. Brawurowo poprowadzona licytacja była kontynuacją dobrej myśli i wiary w człowieka przyniesionej w przedstawieniu.

Aukcję prac plastycznych i darów VIP poprowadził znany i lubiany aktor Paweł Burczyk. W programie ponadto występowała Monika Kuszyńska reprezentantka Polski konkursu Eurowizji 2015, która podzieliła się z nami swoimi piosenkami i mądrą refleksją.

Podopieczni Stowarzyszenia, pracownicy i rodzice aktywnie włączyli się w organizację imprezy. Zapewnili tym samym możliwość skorzystania z poczęstunku, loterii fantowej oraz zakupu rękodzieł na kiermaszu zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej, Zakład Aktywności Zawodowej oraz młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego.

Zebrane pieniądze z aukcji, loterii, kiermaszu i poczęstunku zostaną przekazane na wyposażenie Centrum.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wieczór pełen wrażeń i pozytywnej energii oraz tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałego wydarzenia

Zapraszamy do wideo-relacji przygotowanej przez Pracownię Komputerową WTZ w Biskupcu oraz wspólnego oglądania zdjęć z tego fantastycznego wydarzenia.

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami, do których linki znajdują się poniżej:

http://ro.com.pl/dzisiaj-18-wenta-dobroczynna/01258996

http://olsztyn.wm.pl/333693,Wenta-Dobroczynna-w-Olsztynie-Zobacz-zdjecia.html#axzz3zh7GRU2u

http://olsztyn.tvp.pl/23931061/dar-od-pierwszej-damy-licytowany-podczas-charytatywnej-aukcji

 

WIDEORELACJA:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=C5pLPRs0yWo?list=PLgo69xRWZV9jhPsV-EzlweU9UgZxgExH8&w=400&h=225]

 

 

FOTORELACJA:

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam