Dodano: 16 marca 2016

Dzieci w wieku przedszkolnym są szczególnie ciekawe otaczającego je  świata, dlatego też warto w tym czasie rozbudzać ich zainteresowania czytelnicze.  W  naszym ośrodku w salach dydaktycznych znajduje się mnóstwo książek, do których dzieci mają łatwy dostęp i często wybierają je jako  formę spędzania czasu wolnego. Ponadto książki czytane są młodszym dzieciom przez nauczycieli w ramach zajęć edukacyjno- terapeutycznych. Warto tutaj też wspomnieć o cyklu zajęć „Poczytaj mi Mamo…” podczas których z ogromną radością gościmy rodzica jednego z wychowanków, który zabiera nas w świat książki. 

            Zważywszy na duże zainteresowanie książkami 11 marca 2016r. wychowankowie z Zespołów I, J i K wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej  w Biskupcu. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w „domu”, gdzie „mieszka książka”. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, prezentowała bogate zbiory, jakie mieszczą się na półkach.  Każdy mógł wziąć do ręki  grubą lub cienką, małą lub dużą, w miękkiej czy w twardej okładce książkę.  Wychowankom  bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.Pani biblioteka przygotowała dla gości dodatkową atrakcję, którą było głośne odczytanie wierszy najbardziej znanych w literaturze dziecięcej: „Czerwony kapturek”„ Rzepka”. Użyte podczas recytacji rekwizyty pobudzały wyobraźnię i aktywność dzieci. Chętnie przymierzano kapelusz kowbojski oraz brano udział w zabawie różdżką, którą Pani biblioteka czarowała małych czytelników w zwierzątka, co dostarczało wiele radości i zadowolenia.

            Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechu atmosferze, umożliwiło dzieciom jakże miły, bezpośredni kontakt z książką. Żegnając się umówiliśmy się z Panią bibliotekarką na kolejne spotkanie,  które odbędzie się już wkrótce i z pewnością  zrelacjonujemy je!

 

Urszula Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam