Dodano: 1 czerwca 2016

24 maja 2016roku w Kolnie odbyły się  zajęcia otwarte z rodzicami w formie pikniku o tematyce „Wszystko o zdrowiu“. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Renatą i Dariuszem Mędrek. Ciepła i rodzinna atmosfera sprzyjała wspólnym rozmowom i integracji.

Otwarciem spotkania była prezentacja multimedialna pt. Oto ja i moja droga do samodzielności zawierająca zdjęcia i filmiki wychowanków z zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2015/2016. Rodzice mieli okazję prześledzić drogę swoich pociech w procesie nabywania nowych doświadczeń edukacyjnych. Każdy z dużym zainteresowaniem oglądał i słuchał treści zawartych w prezentacji dotyczące zainteresowań, sukcesów oraz postępów wychowanków. Rodzice mieli okazję podziwiać talenty aktorskie, plastyczne, kulinarne, ogrodnicze, jak i naukowe. Na naszych zajęciach teoria łączy się zawsze z praktyką. Udowodniliśmy to wszystkim zaproszonym gościom, nie tylko bogatą prezentacją multimedialną, ale także prezentami w postaci olejków aromatycznych własnoręcznie wykonanych przez wychowanków podczas doświadczeń wiosennych. Olejki zapachowe zostały rodzicom podarowane z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

        Kolejnym miłym etapem zajęć był piknik zorganizowany przez państwa Mędrek na posesji ich domu. Wszyscy rozgościliśmy się przy dużym stole zastawionym różnorodnymi smakołykami. Zapachy unoszące się z grilla zachęcały nas do smakowania dań mięsnych. Zachwyt naszego podniebienia wzbudziło ciasto o nazwie „Kora dębu”. Zdrowym akcentem naszego biesiadowania było wspólne wykonanie szaszłyków owocowych. Dodatkowym elementem podkreślającym wartości zdrowotne było wykonanie „Ekologicznego grilla” z arbuza, który stanowił interesującą imitację tradycyjnego grilla. Konstrukcja w wersji „eko” zadziwiała wszystkich swoim zdrowym i kolorowym wyglądem.

       Nasi gospodarze pikniku mieli wszystko pod czujnym okiem. Dbali o to, aby nikomu niczego nie zabrakło. Atrakcji było co nie miara. Pan Dariusz zaprezentował nam motocykl Hondę, którego sam widok wywołał dużo pozytywnych emocji, zwłaszcza wśród chłopców.

      W podziękowaniu za otwartość w organizacji spotkania Państwo Mędrek otrzymali na pamiątkę pracę plastyczną wykonaną przez wychowanków. Czas minął w mgnieniu oka i choć nie było widać końca radosnego pikniku trzeba było się pożegnać. Miłe wspomnienia długo pozostaną w naszej pamięci.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego spotkania.

 

Katarzyna Borowska, Iwona Chyczewska

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam