ZAJĘCIA W KARNAWAŁOWYM KLIMACIE W ZET „C” i „D” w OREW
Dodano: 28 stycznia 2014

Karnawału nadszedł czas! Więc tańczmy i bawmy się na całego! Wychowankowie zespołu edukacyjno – terapeutycznego „C”, „D” obchodzą karnawał w naprawdę dobrych nastrojach. Na zajęciach z cyklu „Karnawałowa maskarada” było kolorowo od strojów i ile radości i dumy sprawiało bycie najpiękniejszą księżniczką, bystrym i hojnym biznesmenem czy szybkim i zwinnym komarem. Każdy mógł w jednej chwili za sprawą stroju stać się kimś innym. A kim? To zależało od kreatywności i odwagi twórczej kolegów czy koleżanek
z grupy, którzy według własnego pomysłu komponowali strój dla konkretnej osoby. Nie tylko przebierały się młodsze osoby, ale i nieco starsze. Ksiądz Grzegorz był bardzo zaskoczony tym, jak przebrali go wychowankowie. Na zajęciach nie mogło zabraknąć oczywiście muzyki. Tańczyliśmy w karnawałowych rytmach raz z wybraną przez siebie osobą, a raz z większą grupą. I już nie obce nam wystąpienia na forum grupy. Szczególnie cieszymy się, gdy możemy pokazać innym to, co potrafimy. A potrafimy wiele! 

Aby moda karnawałowa była jeszcze bardziej zachwycająca, wychowankowie zaprojektowali stroje przy użyciu bibuły. Najpierw obrysowano na dużym arkuszu papieru wybrane osoby – chłopca i dziewczynkę, by potem w zespołach stworzyć swoje wymarzone stroje karnawałowe.

 

 

 

Alina Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam