Dodano: 7 września 2016

Wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego jeszcze przed uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego energicznie zainaugurowali zajęcia w czasie wyjazdu na Zieloną Szkołę do Stegny. W dniach 23-31.08.2016r. wychowankowie, rodzice oraz nauczyciele wspólnie spędzali czas w Ośrodku Wypoczynkowym „Syrenka”. Przeżywane wspólnie wydarzenia pozwoliły wszystkim uczestnikom wyjazdu na nawiązanie bliższych, serdecznych relacji. Rodzice mieli możliwość przyjrzeć się pracy nauczycieli, nauczyciele mogli lepiej zrozumieć postawę rodziców oraz pokonywane przez nich na co dzień trudności. Dla wychowanków był to przede wszystkim czas zabawy, przygód i niejednokrotnie zupełnie nowych doświadczeń.

            Największą przygodą było spotkanie z morzem i słoneczną plażą. Czas spędzony w wodzie i piasku dostarczył dzieciom i dorosłym wielu wrażeń, zmysłowych odkryć i dziecięcej radości. Pogoda pozwoliła nam na pełne korzystanie z uroków morskiego klimatu i krajobrazu. Wychowankowie zdążyli stęsknić się za zajęciami, z entuzjazmem przyjmowali więc również propozycje zabaw i ćwiczeń proponowanych przez nauczycieli. Każdy dzień przynosił inne atrakcje, zamienialiśmy salę w pływający statek, morskie fale, piaskową plażę by w końcu stać się też indiańską wioską i sportowym stadionem. Udało się pogodzić potrzeby młodszych i starszych uczestników zajęć i wzbudzić u wszystkich radosny entuzjazm. Z inicjatywy rodziców odbyła się wycieczka do Mini Zoo w Jantarze. Spotkania ze zwierzętami są zawsze bardzo emocjonujące i ciekawe. Ta wydarzenie również do takich należało.

            Wieczory pozwalały na życzliwe rozmowy na spacerach bądź przy ognisku. Ciepło i magia płomieni zwiększały otwartość, chęć opowiadania ale też słuchania innych. Zdarzył nam się też wieczór gdzie tańczyliśmy a dyskotekowy był nie tylko rytm ale również aura tworzona przez kolorowe światła, dym i inne efekty. Dyskoteka w prawdziwie profesjonalnym wydaniu.

            To był aktywny, wesoły czas pełen ciekawych doświadczeń. Bardzo jesteśmy ciekawi jak opisaliby te wspomnienia rodzice, którzy uczestniczyli w tych wydarzeniach. Może ktoś chciałby dołączyć kilka słów do tego artykułu? Bardzo chętnie umieścimy relację rodzica, który zechce napisać i dostarczyć je nam na ul. Żółkiewskiego lub przesłać na e-mail j.trochimczyk@psonibiskupiec.pl. Otworzyliśmy uroczyście nowy rok szkolny i intensywnie pracujemy ale wspomnienia z Zielonej szkoły pozostaną z nami na dłużej i będziemy do nich powracać.

 

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam