„Zwiększenie samodzielności osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną poprzez kompleksową rehabilitację” – EDYCJA II
Dodano: 4 września 2018

„Zwiększenie samodzielności osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną poprzez kompleksową rehabilitację” – EDYCJA II

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

 

W listopadzie świętowaliśmy razem z pozostałymi Uczestnikami Stowarzyszenia Święto Niepodległości, braliśmy udział w uroczystych obchodach oraz przygotowywaliśmy pracę z tej okazji.

 

Jedną z form wsparcia realizowaną w ramach projektu jest dogoterapia. Jej głównym celem jest rozwijanie kompetencji społecznych tj.: nawiązanie kontaktu z drugą osobą oraz pozytywne reagowanie na inicjowanie kontaktu z psem, budowanie więzi emocjonalnej, poczucia własnej wartości i sprawczości, stymulacja zmysłów (słuchu, dotyku, wzroku), kształtowanie orientacji w schemacie własnego ciała oraz orientacji przestrzennej.

Zajęcia te prowadzi dogoterapeutka wraz z psem o imieniu Tula. Podczas nich Uczestnicy nie tylko relaksują się, ale również rozwijają umiejętności społeczne i ćwiczą koncentrację uwagi na wykonywanym zadaniu. Dogoterapia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Uczestników, po każdej wizycie nie możemy się już doczekać kolejnej.

Zapraszamy do fotorelacji

 

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam