Nasze Działania

08.04.2014

 SPOTKANIE W RAMACH CYKLU ,, TWÓRCY I HOBBIŚCI’’


III spotkanie z Panem Krzysztofem Kowalskim w formie wycieczki pieszej po Biskupcu. Odkrywaliśmy na nowo nasze miasto. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali Książeczkę Turystki Pieszej PTTK , w której mają potwierdzenia zwiedzanych miejsc w formie stempla. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Kowalskiemu za wspaniałe wycieczki, za przybliżenia nam ciekawych wiadomości o naszym mieście i regionie, za miłą atmosferę. Do zobaczenia na szlaku.

Bożenna Grzejka

 

05.04.2014

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU W BISKUPCU – LAURY DLA AKTORÓW


Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru składamy twórcom i wszystkim aktorom, serdeczne życzenia twórczej weny, zawsze pełnej widowni i satysfakcji z realizowanych przedsięwzięć. Miłośnicy sztuki teatralnej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzenia umysłowego w Biskupcu. Warsztat Terapii Zajęciowej przygotował symboliczne upominki dla aktorów przedstawienia ,,Pamiętniki Adama i Ewy’’ w wykonaniu młodzieży z Gimnazium Huberta Wagnera w Olsztynie pod kierunkiem Krzysztofa Legowicza Przedstawienie wystawione zostało w Biskupieckim Domu Kultury dnia 5.04.2014 z inicjatywy Towarzystwa Kultury  Teatralnej w Biskupcu.

Jadwiga Krajewska

 

01.04.2014

 SPOTKANIE W RAMACH CYKLU, TWÓRCY I HOBBIŚCI’’


II spotkanie z Panem Krzysztofem Kowalskim.

Zgodnie z planem Pan Krzysztof zabrał grupę uczestników WTZ razem z instruktorami oraz opiekunami na objazdową wycieczkę po Biskupcu i okolicach. Pan Kowalski pokazał nam Biskupiec, jakiego nie znaliśmy, a wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali Książeczkę Turystki Pieszej PTTK, w której mają potwierdzenia zwiedzanych miejsc i miejscowości.

Bożenna Grzejka

 

III-IV 2014

MATERIAŁY PROMOCYJNE CITTA SLOW DLA URZĘDU MIASTA BISKUPIEC


Wzorem lat ubiegłych uczestnicy pracowni: plastycznej, krawieckiej i ceramicznej Warsztatu Terapii Zajęciowej wykonali materiały promocyjne pod kierunkiem instruktorów: Bożenny Grzejki, Ilony Kuzi oraz Ewy Różańskiej –Turonek. Były to karty okolicznościowe, zakładki, torby upominkowe oraz ceramiczne liście i ślimaki. Wszystkie materiały promocyjne opatrzone zostały logotypami CITTA SLOW, Urzędu Miasta Biskupiec oraz wykonawcy WTZ- PSOUU w Biskupcu.

Jadwiga Krajewska

 

25.03.2014

SPOTKANIE W RAMACH CYKLU ,, TWÓRCY I HOBBIŚCI’’


Kolejnym bohaterem naszych spotkań jest Pan Krzysztof Kowalski. Pan Krzysztof jest Komendantem Hufca w Biskupcu oraz przewodnikiem turystycznym, a nade wszystko miłośnikiem naszego miasteczka. Z Panem Krzysztofem zaplanowane zostały trzy spotkania. Podczas pierwszego przybliżył nam nasz magiczny Biskupiec. Bardzo ciekawie opowiedział o historii naszego miasta i regionu. Uczestnicy spotkania czynnie włączali się do rozmowy. Z wielkim zainteresowaniem oglądali zdjęcia dawnego Biskupca.

Bożenna Grzejka

 

21.03.2014

STATUETKI SUKCESY ROKU 2013


Podobnie jak w latach ubiegłych pracownia ceramiczna Warsztatu Terapii Zajęciowej PSOUU w Biskupcu  wykonała statuetki Sukcesy Roku. Motywem przewodnim tegorocznych statuetek było nawiązanie do motywu  góry lodowej i zdobywanie jej szczytu. Projekt opracowała instruktorka pracowni ceramicznej Ewa Różańska-Turonek. Odrębne statuetki dla szczególnie wyróżnionych osób powstały w pracowni stolarsko –ślusarskiej wg projektu instruktora Marcina Zegarowicza.

Jadwiga Krajewska

 

28.02.2014

ZABAWA KARNAWAŁOWA


Integracyjne spotkanie z uczestnikami WTZ z Dobrego Miasta, pracownikami ZAZ oraz uczestnikami naszego warsztatu. Były wspólne tańce, wybory Królowej i Króla balu oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Sądząc po humorach zabawa była bardzo udana.

Alicja Ślebioda

 

14.02.2014

ZABAWA WALENTYNKOWA


To była niezwykła zabawa. Każdy z uczestników miał czerwony akcent garderoby. Kiedy wszyscy spotkaliśmy się w restauracji Przystań było bardzo wesoło, tanecznie i kolorowo ( z przewagą koloru czerwonego?. Po zabawie z wielkim apetytem wszyscy zjedli doskonałą pizzę.

Alicja Ślebioda

 

30.01.2014

SPOTKANIE W RAMACH CYKLU ,, TWÓRCY I HOBBIŚCI’’


Bohaterem tego spotkania była Pani Helena Sądej, która zabrała uczestników spotkania na malowniczą wycieczkę do Ziemi Świętej. Poza barwnymi opowieściami były zdjęcia, slajdy oraz prezentacje. Dzięki Pani Helenie mogliśmy poznać odległy zakątek naszej ziemi. Uczestnicy spotkania gromkimi brawami podziękowali Pani Helenie Sądej za wspólne spotkanie.

Bożenna Grzejka

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam