Dzień Godności ONI 2015

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu

zaprasza na uroczyste obchody

Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

21.05.2014 r godz. 10.00

            Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu co roku organizuje uroczyste obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, w ramach europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych („Spotkanie z godnością”).

W tym roku jesteśmy również gospodarzami inauguracji XVII Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny w gminie Biskupiec. Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest dniem manifestowania tolerancji i równouprawnienia. To święto jest okazją do dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce i pokazania barier z którymi wciąż się borykają. Chcemy również pokazać, jak ważna jest rodzina nie tylko w życiu dziecka, ale również w rozwoju społeczeństwa.

            W ramach tych świąt zapraszamy do udziału w Marszu Godności pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia”, który odbędzie się 21.05.2015 roku o godzinie 10.00 z posesji PSOUU ul. Gdańska 1 na Plac Wolności, gdzie nastąpi kontynuacja uroczystości. Po marszu zapraszamy na integracyjny Piknik Rodzinny na ul. Gdańska 1.


PLAKAT na DNI GODNOSCI STRONA WWW maly

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam