„Zwiększenie samodzielności osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną poprzez kompleksową rehabilitację” – EDYCJA III

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu od kwietnia 2018 r. rozpoczęło realizację drugiego okresu projektu „Zwiększenie samodzielności osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną poprzez kompleksową rehabilitację” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Projekt swoimi działaniami obejmuje dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualne, które z uwagi na rodzaj i stopień niepełnosprawności nie mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w Warsztacie Terapii Zajęciowej oraz w Zakładzie Aktywności Zawodowej. W ramach realizowanych działań Uczestnicy otrzymują kompleksowe wsparcie, obejmujące:

  • terapię zajęciową (w ramach terapii zajęciowej zaplanowano realizację zajęć z zakresu dogoterapii),
  • terapię logopedyczną,
  • terapię psychologiczną,
  • zajęcia fizjoterapeutyczne.

Zajęcia są realizowane w Obiekcie Rehabilitacyjno-Mieszkalnym w Biskupcu.

Drugi okres realizacji projektu potrwa od kwietnia 2018 r. do marca 2019 r. i obejmie swoimi oddziaływaniami 8 osób z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 25-55 lat, zamieszkujących teren następujących gmin: Biskupiec, Dźwierzuty, Bisztynek, Sorkwity, Reszel, Kolno, Jeziorany, Barczewo.

 

Zapraszamy osoby chętne do nawiązania z nami współpracy, w ramach wolontariatu oraz do odwiedzania naszej strony.

 

Biskupiec, kwiecień 2018 r.

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam